Łomża była dzisiaj, 17 czerwca, miejscem poważnego incydentu drogowego. Chłopiec w wieku zaledwie 8 lat, poruszający się na hulajnodze elektrycznej, został potrącony przez samochód osobowy. Tego typu urządzenia nie są przeznaczone dla tak młodych użytkowników, stąd też sytuacja ta jest szczególnie tragiczna.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 10:30. Chłopiec korzystał z hulajnogi pod nadzorem swojej matki. Tragicznie zakończona jazda odbywała się na ścieżce rowerowej, co było niewłaściwe ze względu na wiek chłopca i brak wymaganej karty rowerowej. Potrafiący młodego kierowcę pojazd to toyota, której za kółkiem siedział trzeźwy 37-latek. Mężczyzna ten nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobie znajdującej się na ścieżce rowerowej. Informacje te przekazała Urszula Brulińska z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Policja, która prowadzi śledztwo w sprawie tego zdarzenia, zachęca do ostrożności na drodze i przypomina o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Śledczy pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego tragicznego incydentu. Tymczasem, 8-letni chłopiec został przewieziony do szpitala na dalsze badania i leczenie.