Uczniowie ostatnich klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży intensywnie przygotowują się do egzaminu maturalnego z matematyki, spędzając na nauce zarówno dni, jak i noce. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, szkoła zorganizowała po raz drugi Matematyczną Noc Maturzystów, podczas której uczniowie mają możliwość zgłębiania swojej wiedzy matematycznej w luźnej atmosferze.

Na wydarzenie to zdecydowało się przyjść 92 osób z 158 uczniów przygotowujących się do matury, którzy w sobotę, 23 marca o godzinie 18:00 stawili się w budynku szkoły przy ulicy Bernatowicza. Udział w nocnym maratonie naukowym jest dobrowolny, ale jak donoszą uczestnicy – ekscytujący.

– Uczniowie nie mają z tego żadnych korzyści materialnych, jedynie okazję do poszerzenia swojej wiedzy – wyjaśnia inicjator tego nietypowego podejścia do nauki, Tomasz Szałkowski.

Zgromadzoną młodzież podzielono na dwie grupy. Pierwsza z nich skupiała uczniów zdających matematykę na poziomie podstawowym, druga zaś na poziomie rozszerzonym. Zajęcia, które rozpoczęły się o godzinie 18:00 prowadzili Elżbieta Kurzyna oraz Mariusz Domański. Po trzygodzinnej nauce przyszedł czas na odpoczynek. Młodzież miała do dyspozycji między innymi salę gimnastyczną, gdzie mogli oni aktywnie spędzić czas. Niektórzy zamówili pizzę, inni zaś skorzystali z przekąsek przygotowanych przez szkołę, jak ciasteczka, kawa czy herbata.