Obecny wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś, jest pewien, że większość w sejmiku nie zostanie utracona przez Prawo i Sprawiedliwość. Ta deklaracja ma miejsce po tym, jak wyniki sondaży sugerują możliwość przejęcia rządów w niektórych sejmikach przez obecną koalicję rządzącą, na miejscach gdzie aktualnie dominuje Prawo i Sprawiedliwość.

Zdaniem Marka Olbrysia, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości dokonają wszelkich starań, aby sformułować propozycje atrakcyjne dla mieszkańców województwa podlaskiego. Ich celem jest przekonanie wyborców do oddania głosu na PiS.

Olbryś podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość to uznana i sprawdzona formacja polityczna. Chwali zarządzanie województwem podlaskim przez PiS, przewidując kontynuację tej skutecznej polityki przez kolejne 5 lat kadencji samorządu. Wicemarszałek jest przekonany o jasnej przyszłości dla swojego województwa. Zauważa, że PiS sprawdził się w trudnych okresach, dokonując korekt i dostosowań, które reszta społeczeństwa powinna uznać za korzystne. Olbryś wyraził również swoje przemyślenia na temat zmiany – twierdzi, że choć zmiany mogą być pozytywne, nie ma sensu szukać alternatywy, jeśli obecna ścieżka jest już udana i sprawdzona.