Rzecznik prasowy strażackiego centrum zarządzania kryzysowego informuje, że w całym kraju odnotowano blisko 400 interwencji wynikających z konieczności naprawy szkód spowodowanych przez silne wiatry. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące burz z wyjątkowo silnymi wiatrami zostały wydane dla wielu regionów kraju przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy. Łomża i jej powiaty są jednymi z obszarów, na które wydano te ostrzeżenia. Jak wiele razy strażacy z Łomży musieli interweniować, aby poradzić sobie ze skutkami tych gwałtownych huraganów?

Otrzymaliśmy informacje z siedziby straży pożarnej w Łomży, że pomimo powszechnych złych warunków atmosferycznych, tej nocy do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej (KM PSP) w Łomży wpłynęły tylko dwa zgłoszenia. Dyżurny oficer zasugerował, że był to raczej spokojny czas dla naszego regionu.

Strażacy musieli reagować na przypadki drzew przewróconych na drogach, które miały miejsce zarówno w gminie Łomża, jak i w gminie Jedwabne.

Dla Łomży i sąsiadujących powiatów przewidywano wystąpienie silnych wiatrów o średniej prędkości do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, nadchodzących z kierunków południowych. Ze względu na zmieniającą się dynamikę sytuacji pogodowej, należy pamiętać, że ostrzeżenia mogą ulec aktualizacji.