28 października w Gliwicach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie sportowe – 8. edycja Mistrzostw MMA Polska. To największe w kraju zawody Amatorskiego MMA zgromadziły ponad 700 uczestników, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Na ringu zobaczyć można było między innymi pięciu przedstawicieli Fight Club Łomża.

Wśród łomżyńskich zawodników szczególnie wyróżniła się Kinga Szyłak, która zdobyła złoto w kategorii seniorki do 47 kg. Kinga, reprezentująca Łomżę, triumfowała w decydującej walce przeciwko zawodniczce z Arachion Iława, która pokonała ją podczas poprzednich Mistrzostw. Było to spotkanie pełne emocji i dynamiki, które udowodniło, że Kinga nie przestaje pracować nad swoimi umiejętnościami i stale dąży do doskonalenia swojej techniki.

Damian Zorczykowski, zawodnik i trener klubu Fight Club Łomża, podkreślił, że postęp, jaki zauważył podczas walki Kingi, był źródłem ogromnej radości. Zaznaczył również, że sukces jej walki jest dowodem na to, że nieustająca praca i treningi przekładają się na coraz lepsze wyniki. To pokazuje, że ciężka praca prowadzi do sukcesu i że każdy kolejny trening sprawia, że stajemy się coraz lepsi.