Dopuszczając do końca tygodnia pełnego lotniczych emocji, finał 25. edycji Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i 24. edycji Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskich, zatytułowanych „Kontakty” 2023, zostanie zaprezentowany publiczności w sobotę, 19 sierpnia. To wielkie wydarzenie, które odbywa się pod egidą Aeroklubu Polskiego oraz pod opieką marszałka województwa podlaskiego, prezydenta Łomży i wójta gminy Piątnica, odbędzie się na malowniczym lądowisku nad rzeką Narew w Łomży. Ten tydzień lotniczych zmagań rozpoczął się 14 sierpnia, a kulminacją będzie ten finał.

Zaczynając od godziny 10:00, finałowe zawody obejmują dwie najbardziej atrakcyjne kategorie: wiatrakowce, motolotnie, samoloty ultralekkie biorące udział w konkurencji Przelot przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha i konkurencji precyzyjnego lądowania.

Harmonogram finału jest następujący: o godzinie 10:00 odbędzie się prezentacja pilotów, a o 10:30 odprawa przed konkurencjami: Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha i celność lądowania. O godzinie 14:00 ma nastąpić oficjalne zakończenie mistrzostw z dekoracją medalistów. Jednak ze względu na to, że warunki pogodowe mają kluczowy wpływ na sporty powietrzne, czas zakończenia może ulec zmianie.