Łomżyńscy policjanci od soboty 28 stycznia zatrzymali już 6 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Wpadli oni w ręce funkcjonariuszy z powodów, takich jak picie alkoholu, czy spanie w samochodzie. Ostatni z poszukiwanych odbędzie karę aresztu przez najbliższe 2 lata i 3 miesiące. 

Policjanci w swojej codziennej pracy natrafiają na wiele przypadków, w których ustalają miejsca pobytu osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. W ubiegłym tygodniu, od soboty 28 stycznia zatrzymali na terenie powiatu 6 osób unikających odbycia kary. 

Pierwszym z nich był 36-latek, którego zatrzymali policjanci z drogówki. Odbyć on miał karę 30 dni aresztu, za niezapłaconą grzywnę 1500 złotych. Po uregulowaniu wszystkich zaległości zwolniono go. 

Jak informuje KPP Łomża, w niedzielę natomiast udało się uchwycić kolejnych 4 poszukiwanych. Pierwszą z nich to 40-letnia kobieta, która spała w samochodzie i zauważyli ją policjanci z Białegostoku. Kobieta poszukiwał sąd w sprawie ustalenia miejsca zamieszkania. Godzinę później zatrzymano również 30-latka, który za niezapłacenie nałożonej grzywny spędzi 15 dni w areszcie. Wieczorem w ręce policji wpadł ponadto kolejny poszukiwany pijący piwo w miejscu publicznym. Po pięciu minutach zatrzymany był już kolejny poszukiwany w powiecie 53-letni mężczyzna. Odbyć miał karę pozbawienia wolności za niezapłacenie grzywny. Uregulował jednak wszystkie należności po czym go zwolniono. W poniedziałek zatrzymany został natomiast 19-latek, który był poszukiwany za kradzież. Za swoje czyny odbędzie karę 2 lat i 3 miesięcy aresztu.