W tym roku w żywą i pachnącą lasem choinkę będzie można zaopatrzyć się od leśników. Nadleśnictwo Łomża bowiem zajmować się będzie dystrybucją świątecznych drzewek dla mieszkańców. 

W choinkę prosto z lasu przed Świętami Bożego Narodzenia nabyć będzie można przed siedzibą Nadleśnictwa Łomża, mieszczącego się przy ulicy Nowogrodzkiej 60. Leśnicy sprzedawać będą drzewka od 19 do 23 grudnia, w cenach rozpoczynających się już od 55 złotych. Za większe drzewka zapłacimy natomiast maksymalnie 130 zł. 

Leśnicy zachęcają do kupna żywej choinki na święta przede wszystkim ze względu na ekologię. Plastikowe choinki bowiem to dodatkowe kilka kilogramów plastiku w otoczeniu. Wybierając żywe drzewko, przyczynimy się do wspierania ekologicznych rozwiązań. Już bowiem na etapie wzrostu na plantacjach choinki wiążą duże ilości dwutlenku węgla, a pozostające po ich wycięciu korzenie wzbogacają glebę. Ponadto po świętach wykorzystać je można do kompostu lub jako ściółkę pod rośliny. Zakupione drzewko w doniczce może również dalej cieszyć oczy i oczyszczać powietrze, gdy wkopiemy je na podwórku lub działce.