Pod koniec sierpnia w Łomży ma jeszcze zrobić się upalnie. Synoptycy zapowiadają temperatury przekraczające 30°C, a taka pogoda może dać się we znaki. Jak chronić się przed taką pogodą?

Pogoda w Łomży

Aktualnie nad Łomżą spotykają się dwie masy powietrza, a to wiąże się z możliwymi burzami. Jednak w środę i czwartek mogą pojawić się ostrzeżenia o upałach. W środę wciąż mogą wystąpić burze, ale temperatura ma osiągnąć 28°C, w kolejnych dniach będzie cieplej, a od czwartku termometry mogą wskazywać więcej niż 30°C. Takie temperatury mają się utrzymać już do końca sierpnia.

Jak się chronić przed upałami

Upały mogą być dla nas niebezpieczne, więc warto się przed nimi chronić. Nadmiar słońca może skończyć się poparzeniem, odwodnieniem lub udarem. W taką pogodę zalecane jest picie dużo wody, nawet około 2-3 litrów dziennie. Największe temperatury występują w godzinach 11-15, warto wtedy przebywać w cieniu lub skorzystać z kremu z filtrem i nałożyć nakrycie głowy.

Ponadto należy schładzać mieszkania, w ciągu dnia okna nie powinny być otwarte, a zrobić to dopiero wieczorem, gdy temperatura już spadnie. Należy unikać dużych różnic temperatur, a zbawienna w czasie upału może być również lekka dieta, czyli owoce i warzywa.