15 sierpnia to wielki dzień dla naszego wojska, z tej okazji w całym kraju organizowane są wszelkiego rodzaju atrakcje. Miasto Łomża w dzień Święta Wojska Polskiego organizuje dwudniowy piknik, na którym czekają nas koncerty czy atrakcje wojskowe.

Koncert patriotyczny

W niedzielę 14 sierpnia w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert, na którym usłyszymy utwory o tematyce patriotycznej, a wystąpią na nim Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, a aby móc w nim uczestniczyć, należy nabyć bezpłatne wejściówki, których dystrybucja rozpoczęła się we wtorek w Wydziale Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych Urzędu Miejskiego.

Piknik poświęcony militariom

W poniedziałek, czyli dzień, w którym polskie wojsko obchodzi swoje święto, w Parku Jana Pawła II odbędzie się piknik militarny „Wojsko na swojsko”. A tam będziemy mogli zobaczyć między innymi pokaz sprzętu wojskowego, sposoby maskowania. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sprawdzić się na kursie musztry wojskowej, saperskim torze przeszkód, strzelaniu z łuków czy ściance wspinaczkowej.

Poza tym będzie możliwość zjedzenia żołnierskiej grochówki, obejrzenia filmu „Wyklęty” podczas kina frontowego, a dla osób zainteresowanych wstąpieniem do wojska powstaną Mobilne Punkty Rekrutacyjne.