Przez prawie cały kwiecień w Łomży odbywają się Dni Literatury Dziecięcej. Jest to wydarzenie skierowane przede wszystkim do rodziców, ale jeśli macie w bliskim otoczeniu dzieci, to również powinniście się na nich pojawić. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna i jest to już 21 edycja tego wydarzenia. Sprawdźmy jakie atrakcje zostały zaplanowane dla uczestników.

Konkursy

Organizatorzy przewidzieli kilka konkursów, które skierowane są do dzieci. Jest to zawsze jedna z atrakcji, w której najmłodsi biorą chętnie udział. W tym roku odbędzie się konkurs recytatorski – Chrząszcz brzmi w trzcinie… Przesłuchania odbędą się 28 i 29 kwietnia w Hali Kultury na Starym Rynku. Oprócz tego będzie można wziąć udział w konkursie plastycznym – Pobliskie wody i strumyki, oraz w czytelniczym – W baśniowym ogrodzie Andersena. Wszystkie informacje na temat konkursów znajdziecie na stronie internetowej organizatora, oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Zajęcia i warsztaty

Dla najmłodszych przewidziane są różnego rodzaju warsztaty i spotkania z zabawami. Jednymi z popularniejszych są zawsze warsztaty plastyczne, w tym roku pod hasłem Kreatywnie się bawimy. Ze względu na termin Dni Literatury Dziecięcej, nie może zaraknąć również Warsztatów Wielkanocnych. Oprócz tego zapraszamy na zabawy w kosmiczne sprawy i zajęcia pod nazwą – Kwiecień plecień. Na tych ostatnich będziecie mogli poznać kwietniowe zagadki i skojarzenia.

Z racji tego, że całe wydarzenie jest o literaturze, to nie może zabraknąć lekcji bibliotecznych. Serdecznie zapraszamy na:

  • Jak Lolek został papieżem – opowieść o wielkich Polakach,
  • Przygody Wilka i opowieści kilka,
  • Eko opowieści – czyli jak uratować świat,
  • Chrońmy Ziemię – to nasz dom.

Bardzo zachęcamy do brania udziału we wszystkich wydarzeniach. Warto pokazywać najmłodszym, jak wiele książki mają do zaoferowania.