Wiele jest schronisk dla psów w Polsce, a psiaków do adopcji jest naprawdę sporo. W Łomży również jest — Schronisko Arka, które zapewnia schronienie czworonogom.  Cały czas mile widziane są osoby chcący pomagać w schronisku jako wolontariusze, a jeszcze bardziej mile widziane są osoby chcący zaadoptować jednego z czworonogów i dać mu ciepły i bezpieczny dom.

Ile psów obecnie przebywa w schronisku? Dlaczego jest tak mało wolontariuszy? Dlaczego niektóre zaadoptowane psy wracają do schroniska? Ile piesków miało to szczęście i znalazło swój upragniony dom?

W Schronisku Arka obecnie przebywają 134 psy. Począwszy od szczeniaków, po najstarszego — osiemnastoletniego czworonoga. Te starsze pieski dożywają ze spokojem w schronisku, jednak jest aż około 80 zwierzaków, które czekają na przyjazny dom i miłych właścicieli. Jeśli zatem jesteś jedną z tych osób, które zastanawiają się nad przygarnięciem psiaka, koniecznie zgłoś się do schroniska. To bardzo ważna decyzja, która powinna być dobrze przemyślana. Będziecie Państwo musieli podpisać umowę adopcyjną. Czasami jednak zdarza się, że nowi właściciele mają niestety alergię na psa i są zmuszeni oddać pieska z powrotem.

W schronisku chętnie opiekują się zwierzakami wolontariusze, są to uczniowie. Niestety jet ich niewielu głównie przez to, że praca i nauka koliduje dorosłym jak i uczniom, ponieważ schronisko otwarte jest przed południem. Dobrą wiadomością jest to, że w tym roku udało się znaleźć nowy dom dla 51 czworonogów, co jest niezwykle radosną informacją. Oby tych psiaków w szczęśliwych domach było jak najwięcej!