Czas tak szybko „leci”, że przyszedł już czas na głosowanie w kolejnym Budżecie Obywatelskim w Łomży. Jak co roku obywatele miasta będą mogli zagłosować na wybrane zadanie, a ich lista została już podana przez Ratusz.

Jakie zadania będą brały udział w głosowaniu? Czy zadania zostały podzielone na kategorie? Gdzie i kiedy będzie można zagłosować?

Głosowanie będzie możliwe w dniach od 11 do 31 października 2021 r. Oddać głos będzie można między innymi w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży przy Pl. Stary Rynek 14, oraz w dwóch innych miejscach stacjonarnych. Dodatkowo będzie możliwość głosowania online, poprzez interaktywną kartę do głosowania, która będzie widoczna na stronie internetowej miasta Łomży.

Zadania zostały podzielone na kilka kategorii. Są to:

    • Zadania ogólnomiejskie: np. Biblioteka strefą kultury otwartą na wszystkich (85 tys. zł) czy — Remont nawierzchni ul. Władysława Reymonta (600 tys. zł).
    • Zadania strefowe: np. Bezpieczeństwo ponad wszystko (300 tys. zł) czy — Modernizacja sceny plenerowej w Parku Jakuba Wagi (250 tys. zł).
    • Zadania osiedlowe: np. Ruch dla zdrowia (60 tys. zł) czy — Wykonanie placu zabaw na osiedlu Mała Kraska (50 tys. zł).
    • Młodzieżowy Budżet Obywatelski: np. Łomżyński Maraton Piłki Nożnej (15 tys. zł) czy — Rodzinny Piknik Osiedlowy — od juniora do seniora (10 tys. zł).