Polska to piękny kraj, który warto objechać wzdłuż i wszerz! Jest i morze są i góry, piękne jeziora, różne gwary, dania regionalne, a przede wszystkim wiele niesamowitych miast, które kryją w sobie wiele ciekawych miejsc i zabytków. Takim miastem między innymi jest Łomża.

Odkryj Łomżę i okolice!

Przedstawiamy Państwu, kilka z wielu ciekawych miejsc i zabytków w Łomży, które choć raz w życiu, warto zobaczyć:

Stary rynek – spacer po starówce, to zawsze mile spędzone chwile wśród pięknych kamienic. Na rynku zobaczyć można Ratusz, który niegdyś znajdował się w centrum, dziś po wschodniej stronie.

Zakole Narwi – to tam znajduje się przepiękny Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. Piękno natury i świeże powietrze!

Muzeum Przyrody i Dwór Lutosławskich – te dwa godne uwagi miejsca, znajdują się w okolicy Łomży – Drozdowie. Muzeum Przyrody, przyciąga do siebie swoimi stałymi wystawami na temat np.  rzeki Biebrzy czy Narwi. Ciekawe miejsce także dla wielbicieli podwodnego świata, bowiem w Muzeum, znajduje się wystawa akwarystyczna. Natomiast w okolicy Dworu Lutosławskich, można jeszcze ujrzeć ruiny browaru Lutosławskich, który został zapoczątkowany w 1862 r.

Murale – z pewnością warte zobaczenia są murale, w różnych zakamarkach Łomży. Mają one charakter patriotyczny oraz historyczny. Ich twórcą jest – Rafał Roskowiński. Jednym z nich, jest mural pt. „Cud nad Narwią”, przy ulicy Rządowej 5. Wybierzcie się na spacer i postarajcie się, znaleźć je wszystkie.

Zabytki Sakralne –  są to między innymi: Katedra św. Michała, czy kościół i klasztor oo. Kapucynów

Ławeczka Hanki Bielickiej –  to miejsce, cieszy się szczególnym zainteresowaniem, bowiem ta słynna aktorka, swoje dzieciństwo i młodzieńcze lata, spędziła właśnie w Łomży.

Zaproście rodzinę i znajomych, by wspólnie pozwiedzać Łomżę i piękne okolice.