Na terenie Łomży, w województwie podlaskim, funkcjonariusze miejscowej komendy policyjnej zatrzymali 30-letniego mężczyznę z Piły, położonej w Wielkopolsce. Ten był podejrzewany o przekręty na skalę ogólnopolską dotyczące sprzedaży maszyn rolniczych, które de facto nie były w jego posiadaniu. W ten sposób wyłudzał od swoich ofiar pieniądze.

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej, pracujący dla łomżyńskiej jednostki, skierowali swoje kroki ku temu 30-latkowi. Powodem było podejrzenie go o szeroko zakrojone oszustwa. Metoda działania przestępcy polegała na publikowaniu anonsów sprzedażowych maszyn rolniczych – towaru, którego on sam nie miał. Kupujący musieli wpłacić zaliczkę na konto podane przez „sprzedawcę”. Niestety, natychmiast po przelaniu środków finansowych, fałszywy sprzedający przerywał wszelką komunikację z klientami.

Zarzuty kierowane w stronę podejrzanego mężczyzny dotyczą oszustw dokonywanych na terenie całego kraju. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęli policjanci z Łomży, kiedy jeden z mieszkańców zgłosił się do nich, twierdząc, że został oszukany. W wyniku prowadzonych ustaleń, funkcjonariusze doszli do wniosku, że za tym nielegalnym procederem może stać 30-letni obywatel Piły. Mężczyzna został zatrzymany przez policję w swoim własnym domu.