Do Urzędu Miejskiego w Łomży przyjechali z Ukrainy przedstawiciele oddziału Uniwersytetu Kijowskiego w Chmielnickim. W czasie wizyty złożyli oni na ręce prezydenta podziękowania za pomoc ich rodakom. 

W sali konferencyjnej łomżyńskiego ratusza odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Uniwersytetu Kijowskiego oraz władze miasta Łomża. Obecny był prezydent Mariusz Chrzanowski, reprezentacji Urzędu Miejskiego oraz podległych jednostek, zaangażowanych w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Włodarz miasta podsumował podczas spotkania dotychczasową, owocną współpracę z miastami partnerskimi na Ukrainie. Wrócił również do wydarzeń, które miały miejsce na przełomie lutego i marca ubiegłego roku. To wtedy, do Łomży dotarła pierwsza fala ludzi, uciekających przed wojną na Ukrainie. Gospodarz wspomniał także o zaangażowaniu mieszkańców i niemal natychmiastowej pomocy. 

Goście z Ukrainy podziękowali miastu za pomoc, którą otrzymali oraz duchowe wsparcie. Zapewniali przy tym o swojej wdzięczności. Podczas spotkania padła również propozycja ze strony przedstawicieli miasta Łomża nawiązania współpracy z Ukraińskim miastem.