Jeśli macie psa, to na pewno wiele razy mieliście problem z wymyśleniem gdzie wyjść z nim na dłuższy spacer. Takie aktywności z czworonogiem są zalecane jak najczęściej, ponieważ jedną z potrzeb psa jest eksploracja terenu, a tego nie da się zrobić chodząc cały czas tymi samymi ścieżkami. Dzisiaj pokażemy Wam kilka miejsc, w które łatwo dostaniecie się z Łomży, a w których spacer z Waszym czworonogiem będzie ogromną przyjemnością.

Góra Królowej Bony i Wzgórze św. Wawrzyńca

Obydwa wzniesienia (bo ciężko nazwać je górami) znajdują się w starej części miasta. Z pewnością od razu zauważycie, że są to jedne z częściej wybieranych miejsc na spacer z psem w słoneczne i wolne dni. Nic dziwnego, jest to bezsprzecznie raj dla czworonogów. Wysokie trawy, ogrom zapachów, sporo przestrzeni i możliwość rozprostowania kości to przepis na idealny spacer. Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy warto, to przestańcie i jedźcie na wycieczkę.

Forty w Piątnicy

Ta wycieczka wymaga przejechania samochodem kawałek za Łomżę, jednak nie jest to daleka wyprawa. Znajdziecie tam sporo przestrzeni do spacerowania, a jest to jeden z ważniejszych aspektów podczas wycieczki z psem. Sami się przekonajcie, czy Waszemu czworonogowi spodoba się taka forma spędzania czasu.

Łąki nad Narwią

O ile po tej stronie rzeki co Łomża, nie znajdziecie zbyt wiele miejsca do szaleństw, o tyle po drugiej stronie jest już zupełnie inaczej. Wystarczy, że przejdziecie jednym z mostów i pójdziecie wzdłuż rzeki. Pilnujcie tylko, żeby pies do niej nie wskoczył, bo może Was zaskoczyć szybki nurt. Jeśli jednak planujecie rzucanie piłki albo inne zabawy z pupilem, to zdecydowanie musicie wybrać się w to miejsce.

 

To oczywiście nie są wszystkie ciekawe miejsca, w które warto wybrać się na spacer z psem, ale jeśli szukacie czegoś na szybko, gdzie dostaniecie się bez większego problemu, to powinno to rozwiązać Wasz problem. Pamiętajcie, żeby koniecznie mieć psa pod kontrolą i jeśli nie umie on przywołania, to nie puszczajcie go ze smyczy. Na rynku znajdziecie wiele linek, które mają długość 10 albo nawet 20 m, na których również pies może biegać, szaleć i wyprostować kości.